У сьомий раз кафедра етики та естетики Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова запросила до творчої співпраці студентську молодь. Тема конференції незмінна: «Етико-естетична традиція у вітчизняній духовній культурі». На запрошення до співпраці у різних формах відгукнулись 88 молодих людей, що представляють 16 навчальних закладів (9 вітчизняних, 7 – зарубіжних) і один науково-дослідний заклад.
На пленарному засіданні, окрім доповідей, була представлена книга «Перехрестя: дев’ять історій про війну і насильство» головний редактор видання – Імке Хансен, історик, співробітник європейської організації «Партнерство за права людини» Гамбург, Німеччина, художник Сергій Захаров м. Донецьк, менеджер проекту Володимир Щербаченко, керівник правозахисної коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».
З кожним роком спостерігаємо все гостріше відчуття проблемності життєвих явищ і все глибше їх осмислення учасниками конференції. Це безумовне відлуння складного і напруженого часу. Критичне мислення, сміливість суджень виявили учасники конференції при обговоренні проблем насильства у контексті морального впливу комп’ютерних ігор, окресленні кризових рис епохи віртуальної реальності. Аналітика більшості тем ґрунтувалась на зламі кількох наукових дисциплін. Передусім це стосується «чорної трансплантології» як медійно-етичної проблеми, морально-психологічних аспектів донорства, лікування людей з психічними хворобами, взаємодії штучного інтелекту і свідомості.
Приємно констатувати, що теми морально-естетичного виховання позбавились зайвого пафосу та формалізму. Студентів цікавлять проблеми професійної етики педагога, складові його сучасного іміджу, формування етичних норм у дітей різних вікових категорій засобами сюжетно-рольових ігор, етичні аспекти боротьби з підлітковою наркоманією.
Слід відмітити, що тема національного в інтерпретації студентів позбулась політизації, а виявлена опосередковано у суто наукових розвідках ролі національної економічної ментальності та проблеми передання культурно-лінгвістичної національної ментальності.
Щиро дякуємо учасникам конференції за небайдужість і творчу співпрацю, зичимо нових пізнавальних відкриттів і подальшої творчої наснаги!