Методологічний семінар та майстер клас “Естетика бароко для сучасного педагога”

DSC_003000Любов виникає з любові; коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю”

Григорій Савич Сковорода

Епоха бароко та постать Григорія Савича Сковороди тісно переплелися в духовній культурі України: вони величні, неймовірні, незрозумілі, але чудові і захопливі, вони безмежні. Їхній вплив почався з вісімнадцятого століття і простягнувся в майбутнє. Вони обоє створили шедеври мистецтва, культури і науки. Саме дослідженню всіх цих феноменів присвячений методологічний семінар пам’яті Григорія Сковороди «Естетика бароко для сучасного педагога», який відбувся на кафедрі етики та естетики 13 жовтня 2017 року в арт-просторі Галереї «СКЛО» НПУ імені М.П. Драгоманова. Модератор заходу – доцент кафедри етики та естетики Покотило Костянтин Михайлович.

DSC_002700З вітальним словом виступила завідувач кафедри етики та естетики Андрущенко Тетяна Іванівна, у якому окреслила суперечність та актуальність барокового мислення, барокову вимогу гостроти розуму, високого інтелекту та освіченості, а також дотепності і мистецької геніальності у вирішенні широкого кола проблем. У своїй промові вона відзначила особливе педагогічне значення мови барокових символів.

Бароко, на думку доповідачки, вносить в культуру елемент гри, мистецької та наукової творчості. Воно захоплює красою, пишністю, вишуканістю, контрастністю, несподіваністю, а також можливістю отримання «власної істини», природа якої – інтелектуально-чуттєва. Тетяна Іванівна підкреслила особливу співзвучність творчості Григорія Савича Сковороди, його ядра власної філософії, вчення про три світи, найважливішим підвалинам бароко і особливо його української іпостасі у мазепинському, полтавському варіанті. Бароко як метод синтезу культурних феноменів є співзвучним українській духовності.

В обговоренні проблем в осмисленні естетичного та педагогічного спадку барокової культури та творчості Григорія Савича Сковороди взяли участь викладачі кафедри етики та естетики: Дорога А.Є., Конов О.Ф., Лобанчук О.А., Шульга Т.Ю., Скрипнікова С.В. Були запрошені завідувач кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти та дитячої творчості Цвєткова Г.Г., студенти факультету педагогіки і психології.

Учасниками семінару була висловлена одностайна пропозиція започаткувати традицію проведення методологічних семінарів, присвячених знаковим періодам та постатям української і світової культури.

DSC_004000

 

Родзинкою семінару став майстер-клас лауреата Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди, дослідника естетики та мистецтва бароко, композитора, режисера і виконавця Петра Приступова. Участь у ньому взяли викладачі та студенти факультету філософської освіти НПУ.

Глядачам була представлена авторська моновистава «Відаю людину» за творами Григорія Сковороди, яка супроводжувалась прекрасним акомпанементом пана Петра на автентичній кобзі.

Петро Приступов створив музику до найвідомішого сковородинського циклу метафізичної поезії «Сад божественних пісень». Спілкування з митцем викликало велике зацікавлення та ентузіазм у бажанні продовжити заходи подібного формату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *