9 лютого 2012 року відбулася щорічна науково-звітна конференція викладачів Інституту філософської освіти і науки, на який були представлені наукові здобутки за 2011 рік. На пленарному засіданні директор Інституту проф. Дробот Іван Іванович розповів про визначні наукові здобутки кафедр інституту. Наукова робота займає провідне місце у професійному становленні компетентного викладача. Присутні на конференції студенти мали змогу ознайомитися з напрямками наукових досліджень кафедр та відчути наукову атмосферу інституту. Завідувач кафедри філософії, проф. Волинка Григорій Іванович розповів про особливе значення створення наукової спільноти у діяльності університету.
Завідувач кафедри етики та естетики, проф. Андрущенко Тетяна Іванівна окреслила особливості викладання дисциплін кафедри з урахуванням фахової специфіки, розповіла про зміст та актуальність курсу «Етико-естетична традиція в українській педагогіці», що другий рік викладається для бакалаврів ІФОНу, наголосила на важливій ролі естетичного виховання студентської молоді.
Завідувач кафедри психології, проф. Долинська Любов Василівна у своїй доповіді узагальнила наукові дослідження аспірантів та викладачів кафедри, розповіла про цікаві науково-методичні праці, що вийшли друком на кафедрі психології. Заступник завідувача кафедри культурології, доцент Хромець Віталій Леонідович розповів про перспективи запровадження теологічної освіти на базі ІФОНу.
Доцент кафедри етики та естетики Коннов Олександр Федорович доповів на пленарному засідання про дослідження мотивацію студентів з вивчення естетики.
На секційному засіданні з етики та естетики обговорювались актуальні проблеми теорії моралі, сутності феномену естетичного. Доцент Магеря Олег Петрович проаналізував феномен каяття з позицій релігійної етики. В процесі обговорення виникло питання щодо меж та доцільності каяття як механізму морального самовдосконалення особистості.
Професор Дорога Алла Євгенівна порушила проблему актуальності традиції. Виникло питання щодо можливостей змін та відмирання певних існуючих традицій, у результаті полеміки з’ясовано, що такі процеси є цілком закономірними.
У доповіді доцента Юхимик Юлії Віталіївни розширено межі поняття «естетизм», що позначає особливий цілісний тип людського світовідношення. У контексті теми постали питання про унікальність естетичного чуттєво-духовного ставлення до світу.
Доцент Лобанчук Олена Анатоліївна наголосила на особливій ролі розвивальних можливостей різних видів мистецтв у процесі мовленнєвого розвитку учнів.
Доповідь старшого викладача Савраньскої Наталії Олександрівни порушила проблему толерантності у сучасному світі як передумови міжособистісної взаємодії. Постали питання про межі толерантного ставлення, коли вона може трансформуватися у байдужість та потурання.
Аспіранти Дробович Антон та Урлов Михайло ознайомили присутніх з основними ідеями своїх наукових досліджень.